הבלוג

רעיון פורץ דרך, יזמים סוחפים וגיוס הון ראשוני יעזרו לכם להקים סטארטאפ, אבל לייצור המלאכותי הזה יש צורך במי שיזרים דם לעורקיו, ידאג להמשכיותו, לתיאום בין כל חלקיו, יטפח וילווה אותו. מנהלת משאבי אנוש זו התשובה.
רעיון פורץ דרך, יזמים סוחפים וגיוס הון ראשוני יעזרו לכם להקים סטארטאפ, אבל לייצור המלאכותי הזה יש צורך במי שיזרים דם לעורקיו, ידאג להמשכיותו, לתיאום בין כל חלקיו, יטפח וילווה אותו. מנהלת משאבי אנוש זו התשובה..
להמשך קריאה »
היכולות שלהן שוות, הביצועים זהים, וידן על העליונה בכל מה שקשור במולטיטאסקינג ומיומנויות חברתיות, ועדיין מעט מאוד נשים נשלחות לרילוקיישן. מה עומד מאחורי האחוזים הנמוכים של הנשים המנווטות את המשפחה מעבר לים? יצאנו לשאול את אלו שכן צלחו את המעבר
היכולות שלהן שוות, הביצועים זהים, וידן על העליונה בכל מה שקשור במולטיטאסקינג ומיומנויות חברתיות, ועדיין מעט מאוד נשים נשלחות לרילוקיישן. מה עומד מאחורי האחוזים הנמוכים של הנשים המנווטות את המשפחה מעבר לים? יצאנו לשאול את אלו שכן צלחו את המעבר.
להמשך קריאה »
המקור לרעיונות עסקיים מוצלחים ויצירתיים יכול להגיע מעולמות שונים, ולכן חשוב שנפתח את כל הערוצים האפשריים ונאפשר להשראה להגיע. איה לחמי מספרת על חוויותיה בערב הפצ'ה קוצ'ה ומעניקה לכם הזמנה להשראה ויצירתיות. את הכתבה הבאה היא ממליצה לכם לקרוא בליווי קליפ האנימציה האומנותי והנפלא "מעגלים" של להקת ג'יין בורדו
המקור לרעיונות עסקיים מוצלחים ויצירתיים יכול להגיע מעולמות שונים, ולכן חשוב שנפתח את כל הערוצים האפשריים ונאפשר להשראה להגיע. איה לחמי מספרת על חוויותיה בערב הפצ'ה קוצ'ה ומעניקה לכם הזמנה להשראה ויצירתיות. את הכתבה הבאה היא ממליצה לכם לקרוא בליווי קליפ האנימציה האומנותי והנפלא "מעגלים" של להקת ג'יין בורדו.
להמשך קריאה »
העובדים הראשונים בחברה הם הבסיס לצמיחתה ופריצתה קדימה, ולכן גיוסם הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר לארגון. איה לחמי מסכמת את הרצאתה בכנס החדשנות של STARTAU על שיטות אפקטיביות לגיוס עובדים מעולים בסטארטאפים, ועל הדרך מראה לנו איך היא עשתה זאת בעצמה.
העובדים הראשונים בחברה הם הבסיס לצמיחתה ופריצתה קדימה, ולכן גיוסם הוא אחד האתגרים המשמעותיים ביותר לארגון. איה לחמי מסכמת את הרצאתה בכנס החדשנות של STARTAU על שיטות אפקטיביות לגיוס עובדים מעולים בסטארטאפים, ועל הדרך מראה לנו איך היא עשתה זאת בעצמה..
להמשך קריאה »
חברת Virgin Media, בבעלות היזם ריצ'רד ברנסון, גילו שהם מאבדים תשואות של מיליוני דולרים בשנה מהמקום הכי פחות צפוי - תהליך גיוס שגוי. אז מהו השיעור החשוב שלמדו, ואיך גם אתם תוכלו לעשות את זה נכון? איה לחמי בכתבה החושפת חלק מהשיטות שיכולות למצב אתכם גבוה
חברת Virgin Media, בבעלות היזם ריצ'רד ברנסון, גילו שהם מאבדים תשואות של מיליוני דולרים בשנה מהמקום הכי פחות צפוי - תהליך גיוס שגוי. אז מהו השיעור החשוב שלמדו, ואיך גם אתם תוכלו לעשות את זה נכון? איה לחמי בכתבה החושפת חלק מהשיטות שיכולות למצב אתכם גבוה.
להמשך קריאה »
איך תוכלו למשוך אליכם עובדים איכותיים ומלאי מוטיבציה וגם לשמר אותם בארגון? תשקיעו בפיתוח שלהם, או שפשוט תשאלו את ג'ולט. ריאיון מיוחד עם החברה שלקחה את פיתוח העובדים שלה צעד אחד קדימה, ומסבירה לנו אחת ולתמיד מהי הדרך הנכונה לפתח עובדים ואיך זה בדיוק תורם לארגון
איך תוכלו למשוך אליכם עובדים איכותיים ומלאי מוטיבציה וגם לשמר אותם בארגון? תשקיעו בפיתוח שלהם, או שפשוט תשאלו את ג'ולט. ריאיון מיוחד עם החברה שלקחה את פיתוח העובדים שלה צעד אחד קדימה, ומסבירה לנו אחת ולתמיד מהי הדרך הנכונה לפתח עובדים ואיך זה בדיוק תורם לארגון.
להמשך קריאה »
בשנת 2015 שתי חברות גדולות בארה"ב החליטו על העלאה משמעותית של השכר לעובדים וסוקרו בהרחבה, אבל התוצאה של המהלך הייתה שונה בתכלית. טל סטרלינג מסבירה למה זה לא כל כך פשוט להיות רובין הוד, ואיך עושים את זה נכון
בשנת 2015 שתי חברות גדולות בארה"ב החליטו על העלאה משמעותית של השכר לעובדים וסוקרו בהרחבה, אבל התוצאה של המהלך הייתה שונה בתכלית. טל סטרלינג מסבירה למה זה לא כל כך פשוט להיות רובין הוד, ואיך עושים את זה נכון.
להמשך קריאה »
עובדים גם בעמידה, מוותרים על המיילים, משחקים קלפים בעבודה, מעדיפים פידבקים מידיים ומגייסים עובדים בעזרת שיתופים. אם כל זה נשמע לכם מוזר זה סימן שאתם לא מוכנים לשנת 2017. איה לחמי בטור מיוחד על הטרנדים הלוהטים של עולם העבודה החדש
עובדים גם בעמידה, מוותרים על המיילים, משחקים קלפים בעבודה, מעדיפים פידבקים מידיים ומגייסים עובדים בעזרת שיתופים. אם כל זה נשמע לכם מוזר זה סימן שאתם לא מוכנים לשנת 2017. איה לחמי בטור מיוחד על הטרנדים הלוהטים של עולם העבודה החדש.
להמשך קריאה »
השקעתם במשרדים נוחים, הוצאתם הון על תהליכי גיוס, לא חסכתם על הדרכות ולא ויתרתם על השתלמויות מקצועיות. אבל אם העובדים שלכם לא מרוצים, כל זה לא שווה הרבה. לקראת הכנס הקרוב, "People Come First", איה לחמי מגלה מהם המרכיבים הסודיים שיכניסו טעם של אושר לארגון שלכם
השקעתם במשרדים נוחים, הוצאתם הון על תהליכי גיוס, לא חסכתם על הדרכות ולא ויתרתם על השתלמויות מקצועיות. אבל אם העובדים שלכם לא מרוצים, כל זה לא שווה הרבה. לקראת הכנס הקרוב, "People Come First", איה לחמי מגלה מהם המרכיבים הסודיים שיכניסו טעם של אושר לארגון שלכם.
להמשך קריאה »
70 אחוזים מהמשרדים בארה"ב כבר עשו את השינוי, ובישראל יותר ויותר סטארטאפים וארגונים הולכים בעקבותיהם. אז למה בעצם כולם עוברים לשיטת ה-open space? ולמה יש עובדים שממש לא מרוצים מכל העניין?
70 אחוזים מהמשרדים בארה"ב כבר עשו את השינוי, ובישראל יותר ויותר סטארטאפים וארגונים הולכים בעקבותיהם. אז למה בעצם כולם עוברים לשיטת ה-open space? ולמה יש עובדים שממש לא מרוצים מכל העניין?.
להמשך קריאה »