YOUR HR MEETUP

קורס מקצועי למנהלות משאבי אנוש

11.06.2019 | 09:00-12:00
קרליבך 14 קומה 4, ת"א

נראה שפספסת את הקורס הנוכחי. בשביל לשמוע על ההרשמה הבאה בזמן - היכנסו לרשימת התפוצה שלנו

ההרשמה לכנס הבא כבר פתוחה, לחצ/י כאן להרשמה

HR up2date Meetup הינו קורס ייחודי למנהלות משאבי אנוש המביא כלים מעשיים להתמודדות עם הסוגיות הבוערות של ניהול משאבי אנוש במאה ה 21.

הגיע הזמן לחבר בין אסטרטגיית משאבי אנוש לפרקטיקה ארגונית – איך תהפכי מ"נציגת העובדים" שמתפעלת את היום יום והאדמינסטרציה השוטפת לשותפה עסקית אסטרטגית שמנהלת את השינויים בארגון ביד רמה?

ניהול שינוי מתחיל מלמעלה, לכן עליך למצב את עצמך כחברת הנהלה ולכוון את האנרגיות שלך ל-high level. כך, תרתמי את ההנהלה לפרויקטים חוצי ארגון ותובילי אותו קדימה בביטחון ובראש מורם.

לא נשאיר אותך עם מילים יפות. בארבעת מפגשי הקורס נלמד צעד צעד, תוך התעדכנות במגמות חדשות מהעולם ומודלים יישומיים לעבודה איך עושים את זה נכון ברמה הארגונית, הניהולית וה-HRית. תביני את מה שקורה ב"Back office" של היבטים ארגוניים אסטרטגיים כגון תהליכי שינוי ותרבות ארגונית ותקבלי כלים רגשיים, ארגוניים ותפקודיים שיאפשרו לך לחזור לארגון מדויקת ומוכוונת עשייה.

המפגשים הם הזדמנות מצוינת לשתף בקבוצה אינטימית, ללמוד, להכיר קולגות, לשמוע דילמות ואתגרים מארגונים אחרים ולקבל ייעוץ עבור הנושאים שמעסיקים אתכן.

מה בתוכנית?

לכל מפגש נושא משלו. להלן הנושאים בהם נעסוק:

1. הובלת שינויים בארגון  (11/6/19):

ארגונים במאה ה-21 מאופיינים בקצב מהיר ושינויים תכופים. אחד האתגרים של צוות משאבי אנוש הוא להוביל תהליכים מוצלחים, שיביאו את ההנהלה והעובדים להתמודד עם אתגרי השינוי באופן אידאלי. במפגש נבין לעומק את משמעותו של שינוי ארגוני ונדון בתהליכים החברתיים והאישיים שמובילים להתנגדות לתהליכי שינוי. כמו כן, נלמד מודל יישומי להתמודדות עם שינוי והובלתו בדרגי הארגון השונים ולבסוף נכיר סוגי שינויים ארגוניים ודרכים שונות להתמודדות עימם.

2. מחוברות ארגונית:
אחד המדדים כיום לבחינת ארגונים אפקטיביים ומצליחים, הוא מדד המחוברות הארגונית. נכיר 5 מרכיבים חשובים ונבין כיצד הם מתנהגים בארגון שלך ומה יש לעשות על מנת להביא אותם לידי מיצוי באופן אינדיבידואלי בכל ארגון. באמצעות מודל יישומי שפיתחנו ניצור מחוברות גם אצלך בארגון.

3. HR בייעוץ למנהלים:
אחד מתפקידי ה-HR המשמעותיים ביותר הוא עבודה עם מנהלי הארגון. הם פונים עם דילמות ושאלות ניהוליות, תוהים כיצד להוביל מהלכים צוותיים / מחלקתיים, מתייעצים על פיתוח עובדים, שינויים מבניים וכדומה. מיומנויות ייעוץ מעולות הן כלי הכרחי שיאפשר לך לסייע להם ולהיות משמעותית. במפגש נלמד ונתנסה בכלי ייעוץ שונים כדי לאפשר למנהלים סביבת התייעצות פורה ובטוחה.

4. עיצוב תרבות ארגונית:
מהי תרבות ארגונית ומהם מרכיביה? האם התרבות קשורה לחזון העסקי ואיך כל זה מתחבר לערכים ולניהול? במפגש נבין מהי התרבות הארגונית המצויה בארגון ונגלה את הדרכים לגשר על הפער בין הרצוי למצוי תוך שימוש בכלים שונים לבחירת ערכים והטמעתם.

 

4 המפגשים מתקיימים פעמיים בחודש, למשך 3 שעות כל מפגש.

עלות המפגשים ₪1650 (כולל מע"מ)

המפגשים בפורום היו אינטימיים, מעניינים, זורמים, משתפים ותרמו לי המון בפן המקצועי והיו מתובלים בהרבה טיפים מעשיים וחדשנות להמשך עבודתי בארגון ובכלל.
דרך הפורום, שממשיך להתקיים גם מחוץ לשעות המפגשים ניתנה לי הזדמנות להכיר מנהלות HR בסטאטוס דומה ולייצר בזכות זה הרבה שיתופי ידע.
קרן תירוש, HR Manager

הפורום מבחינתי היה בית, מקום בו יכולתי לשתף בדילמות, לחלוק חוויות ולקבל רעיונות
זכיתי לשבת בקבוצה עם נשים חכמות וחזקות וחזרתי חזקה יותר לחברה שלי. עיצבתי טוב יותר את מקומי. הפורום היה לי חוויה משמעותית ביותר. חובה לכל מנהלת משאבי אנוש.
חן שחם, VP HR

זו יוזמה מבורכת לשיתוף ידע ואפשרות לשיח מקצועי כנה ופתוח סביב דילמות בעולם המורכב של HR. זכינו לדבר על דילמות מקצועיות כמו על המקום שלנו, כנשים, בארגון בכלל ובכובע HR בפרט. הארגון של המפגשים הינו מופתי והתכנים מאוד רלוונטים וחדשניים. המפגשים מורכבים מלמידת נושא מקצועי ולאחריו שיח עמיתים מונחה ומפרה והבונוס הוא שזכיתי להכיר נשים חזקות ואיכותיות שימשיכו ללוות אותי בהמשך הדרך.
אורית סטנטון, VP HR

ההשתתפות בפורום היתה חוויה מאוד משמעותית, מלמדת ומהנה עבורי. מה שעשה את הפורום לכ"כ מוצלח בעיני היא אתן, שמלאות בחכמה רגישות ואכפתיות. שהנחתן בצורה קלילה אך רגישה, בגובה העיניים וללא התייפיפות. בשיתוף פעולה נדיר ומכבד, תורמות מהידע והתובנות שלכן – כוח נשי במיטבו! נהנתי מאוד, וחבל שאי אפשר להמשיך לאורך כל השנה. תודה! אדווה מרכוס, HR Directorבמעגל האינטימי והפתוח נוצרה גילדה מקצועית שמשתפת, מייעצת ומכוונת. קבוצה קטנה, איכותית וחזקה.
אדווה מרכוס, HR Director

"אהבתי את השילוב של התוכן המקצועי עם למידת עמיתים, עזר לי להבין שעוד מנהלות מתמודדות עם אתגרים כמו שלי. הכרתי נשות מקצוע בתחום אשר שמחות לחלוק מניסיונן וניתן להתייעץ איתן על דילמות ארגוניות מורכבות."
פולינה לנדאו, HR & OD manager

"במעגל האינטימי והפתוח נוצרה גילדה מקצועית שמשתפת, מייעצת ומכוונת. קבוצה קטנה, איכותית וחזקה".
מירית ולנסי נקש, HR VP

1
×
רוצה לסמס לנו? אנחנו פה לעזור
שינוי גודל גופנים